Tyto stránky jsou určeny výhradně pro odbornou zdravotnickou veřejnost


Volbou "Ano, jsem zdravotník" potvrzujete, že jste odborný zdravotnický pracovník dle zákona č. 40/1995 Sb. a současně udělujete Souhlas se zpracováním osobních údajů a Souhlas se zásadami používání cookies, které jsou pro přístup na tyto stránky nezbytné.


MenuMENU

×

Chci dostávat novinky

Aktuality

Soutěž o knihu

Difúzné parenchymové choroby pľúc

Robert Vyšehradský


 


Monografie přehledně mapuje intersticiální plicní procesy a zprostředkovává poslední informace o této skupině chorob. Kniha je členěna do pěti hlavních kapitol: Klasifikácia difúznych parenchýmových chorôb pľúc, Granulomatózne choroby pľúc, Choroby pľúcneho interstícia so známou príčinou, Zriedkavé choroby pľúcneho interstícia.

Jednotlivé kapitoly po úvodní definici a epidemiologii uvádějí etiopatogenezi onemocnění, klinický obraz, diagnostické postupy vč. diferenciální diagnostiky a shrnují také léčbu a prognózu. Nechybí snímky (nejčastěji CT plic) patologických nálezů.

Publikace je doplněna praktickým rejstříkem a rozsáhlými citacemi užitých a doporučených literárních zdrojů u jednotlivých kapitol.

Jedná se o první slovensky psanou monografii na uvedené téma a jistě bude vysoce užitečná nejen slovenským, ale i českým pneumologům.

 

GRADA Publishing, Praha, 2023, 167 × 240, 226 stran, ISBN 978-80-271-3821-0, cena tištěné knihy 595 Kč, cena E-knihy 506 Kč. Za zvýhodněnou cenu k dispozici v distribuci vydavatele na: www.grada.cz

2024p_12_soutez_grada_vysehradsky_obr1.jpg


Ve spolupráci s Grada Publishing jsme pro Vás připravili soutěž o tři výtisky publikace Poruchy hemostázy v klinické praxi.