Druhá příhoda hovoří o tom, že po smrti slavného amerického vynálezce Thomase Alvy Edisona (1847–1931), průkopníka všestranného využití elektrické energie, v roce 1931 vyšla ve všech časopisech řada oslavných nekrologů. V jednom z nich stálo, že velký vynálezce ve stáří velmi miloval děti a pobýval rád v jejich společnosti. Brněnský otorinolaryngolog profesor Ninger měl také své zkušenosti s dětskými pacienty. Když si článek přečetl, komentoval to svým lékařům: „Nesmíme ovšem zapomínat, že Edison byl ve stáří téměř hluchý“.
V této souvislosti ocitujme, jak vzpomíná na profesora Františka Ningera známý český psychiatr a polyhistor prof. MUDr. Vladimír Vondráček, DrSc. (1895–1978). Ten v prvním dílu své trilogie, nazvaném Lékař vzpomíná (1895–1920), píše: „Na ušní klinice byl tehdy asistentem František Ninger, který se později stal přednostou kliniky v Brně. Byl to nervózní muž menší postavy, tmavý nazrzlý blondýn s vousy pod nosem a tenkým skřipcem. Byl to velmi ušlechtilý a poctivý člověk, snažil se naučit nás co nejvíce. S dětmi to moc neuměl. Často se v různých variacích opakovala tato scéna: „Pojď, miláčku, pojď, broučku, neboj se, votevři pusinku, no, neboj se, miláčku, já ti nic neudělám (hlas se pomalu stupňuje a zesiluje), no tak, no tak, votevři pusu, no tak, votevřeš ty ústa nebo ne, budeš držet (nějaké silnější slovo), no táák (pohlavek jeden, dva)“. Maminky byly někdy v čekárně, někdy uvnitř v ambulanci. Ušní lékaři užívali u dětských pacientů různých metod. Někteří je nechali uřvat až k zemdlení.“
Vraťme se ještě k velmi silnému i osobnímu vztahu profesora Františka Ningera k Luhačovicím. Jezdil sem každý rok na dovolenou, převažoval však jeho odborný zájem o léčebné účinky zdejších minerálních vod. Rozpracoval metodiku inhalační léčby, zavedl zde sezónní stáže lékařů a asistentů své kliniky. Pod jeho patronací se z lázní stala škola pro inhalační léčbu chronických onemocnění horních cest dýchacích. Jako akcionář lázeňské společnosti prosadil nákladnou asanaci a úpravu jímání luhačovických minerálních vod. Byl rovněž poradcem Zemského národního výboru pro lázně v zemi Moravskoslezské. A byl to také on, kdo 15. května 1947 vítal po čtyřleté odmlce obnovené vydávání luhačovických Lázeňských listů (ty mimochodem vycházejí již déle než 100 let – založeny byly v roce 1909).
A byl to rovněž profesor František Ninger, kdo se podílel na zpracování obsáhlé národopisné monografie nazvané Luhačovické Zálesí, kterou vydala v roce 1930 Muzejní společnost v Luhačovicích. Připomíná to Blanka Petráková z Muzea luhačovického Zálesí na internetové stránce Luhačovic. Dodejme, že hlavním autorem této publikace, jež má 672 stran textu, rozdělených do 14 kapitol a doplněných 800 ilustracemi, byl Antonín Václavík (1891–1959), profesor národopisu na Masarykově univerzitě v Brně.
Bylo naprosto přirozené a logické, že v roce 1967 byla za zásluhy o lázně Luhačovice profesoru Františku Ningerovi v Luhačovicích odhalena pamětní deska a bylo po něm pojmenováno lázeňské inhalatorium. A o 30 let později (v roce 1997) se zde konala první odborná konference, jež rovněž nesla jeho jméno.