Tyto stránky jsou určeny výhradně pro odbornou zdravotnickou veřejnost


Volbou "Ano, jsem zdravotník" potvrzujete, že jste odborný zdravotnický pracovník dle zákona č. 40/1995 Sb. a současně udělujete Souhlas se zpracováním osobních údajů a Souhlas se zásadami používání cookies, které jsou pro přístup na tyto stránky nezbytné.


MenuMENU

×

Chci dostávat novinky

Aktuality

Imunofarmakologie

Jana Urbánková Rathouská, Petr Jílek


 


Relativně stručná, ale přehledná a výborně strukturovaná imunofarmakologie představuje principy působení hlavních skupin imunofarmak. Svou kapitolu mají cytokiny, thymové hormony, přenosový transfer faktor, syntetické imunostimulátory i imunomodulátory mikrobiálního původu, imunosupresivní a protizánětlivá léčiva a terapeutické protilátky. Samostatně se autoři věnovali také lékovým hypersenzitivním reakcím, terapii alergických reakcí a očkovacím látkám. V systematických přehledech jsou vždy jak stručné principy působení (zde jsou velmi užitečná přehledná schémata a obrázky) i přehledy hlavních registrovaných a užívaných účinných látek a jejich charakteristik.

 

Kniha je sice určena v první řadě farmaceutům a studentům farmacie, ale rozhodně by neměla chybět v knihovně (a odborné výzbroji) imunologů a alergologů, kteří uvedené léky indikují a předepisují. Odborný záběr této publikace však ukazuje, že by užitečná mohla být i dalším specialistům a lékařům první linie.

 


Knihu vydalo nakladatelství Grada Publishing v roce 2024.

ISBN 978-80-271-3849-4

1. vydání, formát 167x240 mm, 144 stran, brožovaná

Doporučená cena vydavatele je 445 Kč, přímo u vydavatele je možné knihu získat za zvýhodněnou cenu.

 

www.grada.cz

2024p_6rec_imunofarmakologie_obr2.png